Genç İVEK TV Webinar Serisi -3

Genç İVEK TV Webinar Serisi -3

Genç İVEK TV Webinar Serisi’nin üçüncü bölümünün bu ay ki konuğu Prof. Dr. Derya Unutmaz;

Peki Prof. Dr. Derya Unutmaz Kimdir?

Prof. Dr. Derya Unutmaz, tıp doktorluğu unvanını İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında aldı. İsviçre’nin Basel kentinde Novartis’in immünoloji bölümünde, İtalya, Siena’daki Novartis ve Chiron Corporation’ın İmmünobiyoloji Araştırma Enstitüsü ve New York Üniversitesi Skirball Enstitüsü’nde doktora ve doktora sonrası çalışmalarını tamamladı. 1999 yılında Vanderbilt Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne mikrobiyoloji ve immünoloji doçenti olarak yükseldi. 2006’da New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne mikrobiyoloji doçenti olarak atandı, daha sonra bunlara tıp ve patoloji bölümleri eklendi.

Araştırmaları şimdiye kadar 22 binden fazla atıf alan Derya Unutmaz, yediden fazla ödülü ve çeşitli patentleri olan bir bilim insanımızdır.

2014 yılından itibaren Jackson Laboratuvarı Genomik Tıp bölümünde Baş araştırmacı olarak çalışmaktadır.Prof.Dr.Derya unutmaz’ın çalışmaları özellikle enfeksiyon hastalıkları ve kronik hastalıklarda T hücreleri farklılaşması,aktivasyonu ve düzenlenmesini içermektedir.Bunun yanı sıra ABD’deki COVİD-19 aşı çalışmaları , dünyada ve ülkemizde salgınının seyriyle ilgili çalışmaları da aktif bir şekilde takip etmektedir.

Genç İVEK TV kapsamında Genç İVEK tarafından organize edilen webinarımız Genç İVEK Başkanı Ayşegül Tanrıverdi’nin moderatörlüğünde Prof. Dr. Derya Unutmaz‘ın sunumu ile gerçekleştirilecektir.

“Covid-19 ve Kişiye Özel Tıpta Bağışıklık Sisteminin Rolü” konulu programımıza davetlisiniz.